Metrykowski AUTOMATYCZNE SKRZYNIE BIEGÓW – kilka słów o naszej firmie

Nie każdy właściciel auta z automatyczną skrzynią biegów zdaje sobie sprawę z tego, że jest to bardzo skomplikowany i niezwykle precyzyjny mechanizm, który stanowi bardzo ważny element napędu samochodu. Przystępując do jakichkolwiek prac przy automatycznej skrzyni biegów wymagana jest specjalistyczna wiedza oraz doświadczenia. Nasz warsztat nieustannie poszerza zdobytą wiedzę, aby się rozwijać i móc świadczyć usługi na najwyższym poziomie. W dalszym ciągu można zauważyć deficyt świadczenia usług w zakresie kompleksowej obsługi automatycznych skrzyń biegów nie tylko w regionie ale na terenie całej Polski.

METRYKOWSKI – AUTOMATYCZNE SKRZYNIE BIEGÓW to szeroka oferta usług przede wszystkim w 4 obszarach działania:

  • Profesjonalna naprawa i remont automatycznych skrzyń biegów

Skrzynie biegów to mechanizm układu napędowego, którego naprawa wymaga specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia. Dzięki takiej wiedzy nie tylko w 100% można ocenić przyczynę usterki, ale również przeprowadzić sprawną naprawę. Regularne serwisowanie skrzyni biegów zapewnia niezawodne działanie oraz uniknięcie kosztownych napraw. Nasza firma zajmuje się kompleksową naprawą, regeneracją oraz wymianą automatycznych skrzyń biegów między innymi takich typów jak Multitronik, S-tronic, DSG, CVT, DCT, Power shift.

  • Regeneracja automatycznych skrzyń biegów oraz innych elementów skrzyni

Regeneracja automatycznej skrzyni  biegów ma za zadanie przywrócenie jej elementów do stanu jak najbliższego fabrycznemu po to, aby wydłużyć jej żywotność i nie dopuścić do poważnych awarii. Zakres regeneracji jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. :

  • regeneracja sprzęgieł hydrokinetycznych – konwerterów objawiające się falowaniem obrotów, szarpaniem przy zmianie biegów, mocniejsze drgania
  • regeneracja sterowników hydraulicznych objawiające się utratą mocy oraz szarpaniem przy zmianie biegów. Sterownik ten jest jednym z najważniejszych elementów automatycznej skrzyni biegów, reguluje olej w przekładni.
  • Wymiana oleju automatycznej skrzyni biegów

Oferujemy statyczną wymianę oleju w skrzyniach biegów. Jest to tradycyjna wymiana oleju, która jest prosta i względnie tania.

Metoda statyczna polega na spuszczeniu oleju ze skrzyni miską olejową lub korkiem spustowym oraz zdjęciu filtra oleju. Wymiana powinna następować co 60 tys. km.

  • Diagnostyka komputerowa i adaptacja

Posiadamy sprzęt niezbędny do  sprawdzenia komputerów pokładowych w samochodach, a także zweryfikować poprawność działania automatycznej skrzyni biegów. Diagnostyka komputerowa pozwala wykryć błędy komputera samochodowego, które pojawiły się w aucie.